המקצועות החמים שאפשר לעשות בקלות מהבית- לא לנשים בלבד

מאת עינת כרמל גמזו · 14 ביולי 2016
כשמדברים על עבודה מהבית זה לא בהכרח אומר לבצע את מטלות הבית כמו כביסה, כלים, אבק, ריצפה או בישול. ויותר מזה, יש הרבה עבודות שניתן לעשות מהבית שעשויות להיות מכניסות והולמות לא פחות ממשרות במשרד, בחנות או בחברה גדולה. אם אתה חייל משוחרר, אם את אמא בחופשת לידה או אחריה, אם אתה אבא שרוצה להביא עוד משכורת הביתה בלי לצאת מהבית, הכתבה הזו יכולה לפתוח לך את העיניים.

תחשבו לרגע איך היום שלכם יכול היה להראות אם לא הייתם צריכים להיות בבוקר בלחץ מטורף של זמן. כל יום מייד כשקמים אנחנו צריכים להספיק לעזור לילדים להתארגן, להכין לכולם אוכל, לזרז אותם (כי תמיד יש משהו שמעקב) ואז לצאת בסערה מהבית, לפזר את כולם בגנים ובבתי הספר ואז לחזור הביתה עם לשון בחוץ, לסיים להתארגן בעצמנו ולטוס לעבודה כדי לא לאחר. ההרגשה הזו מוכרת לכם? אז שזהו שזה ממש לא חייב להיות ככה. ולא אני לא הולכת לתת לכם טיפים ועיצות איך לעשות את זה יותר טוב, כי גם אני הייתי בדיוק שם. אבל אני רוצה לרגע שתדמיינו איך כל זה יכול היה להיות שונה לגמרי, אם כל עניין הלחץ לצאת לעבודה ולהגיע בזמן היה יורד. מראש הייתי יכולה לבוא רגועה יותר לבוקר עם הילדים שלי. נכון יש את הדברים הקטנים של הבוקר שתמיד יהיו שם, אבל כשאין את הלחץ שלי הכל עובד חלק יותר.

וזה לא הסוף, הרי אחרי ששולחים את הילדים אנחנו צריכים להתארגן ולצאת לעבודה בעצמנו. אז נכנסים לאוטו, פקקים, ציפצופים, השעון לא עוצר אני רואה שוב איך אני הולכת לאחר, המתח הפנימי עולה ולעולה וגורם לחוסר נינוחות ועצבנות, ותחשבו שהיום רק התחיל. תוך כדי כל הבלאגן הזה, אני מתחילה לחשוב לעצמי: "מה ככה אני רוצה להתחיל כל בוקר?" אני אוכלת בריא, עושה יוגה ומקפידה לשתות מים, אבל מה כל זה שווה אם אני בלחץ מתמיד ובמרדף אחרי הזמן שלא מרחם?

 
עבודה מהבית

"מסחר בזירות אינטרנטיות כבר מזמן לא רק ליחידי סגולה. היום הכל נגיש לכולם."

אז זהו שאפשר גם אחרת ואני אומרת את זה לא סתם כקלישאה, אני אומרת את זה כי הייתי שם ועכשיו אני במקום שונה לחלוטין. ולא, אני ממש לא הולכת להגיד לך לעזוב את העבודה שלך מחר בבוקר, אבל אני כן רוצה לספר על כמה עבודות שניתן לעשות מהבית. את חלקן אפשר להתחיל במקביל לעבודה אחרת, נכון זה לא פשוט אבל זה שווה את זה, קחי את זה כמו ניסוי קטן עבור עצמך שיעזור לך להחליט אם זה משהו שאת רוצה לעסוק בו או לא.
נכון שתמיד כשמדברים על עבודה מהבית יש את אלה שיקפצו ויגידו "עבודה מהבית לא מתאימה לי, אין לי משמעת", אבל תמיד צריך לראות מה האלטרנטיבה שעומדת ממול וכמובן שיש דברים שאנחנו יכולים לגלות על עצמנו שבכלל לא ידענו. תזרמו איתי רגע, אולי, אבל ממש במקרה, תגדלו שהעבודה שאתם עושים מהבית גם יותר נעימה, גם לוקחת לכם פחות שעות וגם מכניסה יותר כסף..סתם מחשבה שעלתה לי פתאום..
לפניכם מספר עבודות שאספתי, כמובן שיש עוד מלא אפשרויות, שאתם בקלות יכולים לעשות מהבית ולהרויח מהם כסף לא רע בכלל. מה שיפה וטוב הוא שהיום אנחנו חיים בעידן בו לכל אחד כמעט יש מחשב ואינטרנט ובזכות זה הרבה מחסומים שהיו קיימים קודם בתחום העבודה השתחררו. היום אנחנו חלק בלתי נפרד מעולם גלובלי וזה תקף כמובן גם לשוק העבודה- אנחנו יכולים לעבוד מכל מקום, בכל זמן ובכל בעבודה שמעניינת אותנו לעיתים בלי לצאת בכלל מהבית.
ניהול דפי פייסבוק 
נוכחות ברשת החברתית הפכה בשנים האחרונות לצעד שיווקי אפקטיבי וחכם, בעבור כל עסק. היום כבר ברור לכל עסק בין אם הוא עסק מתחיל ובין אם ותיק שהוא חייב לייצר דף אוהדים אפקטיבי בפייסבוק. אנחנו כולנו משתמשים בפייסבוק כבדרך טבע כמעט. אנחנו מעדכנים ומשתפים על בסיס יומיומי, מעלים תמונות, סרטונים, כותבים המלצות על מקומות שהיינו בהם ובדיוק במקום הזה יש לנו הרבה כוח. המערכת של פייסבוק היא כל-כך נוחה ומאפשרת לכל אחד עם רצון ומעט יצירתיות להשתלב ולנהל דפי פייסבוק עסקיים. נשמע מפוצץ, אז זהו שממש לא. יש חומר רב באינטרנט על הנושא הזה ומדריכים חינמיים שיכולים לעזור לכם לעשות את צעדכם הראשונים. גם הסתכלות ולמידה מדפי פייסבוק פופולריים יכולים לעזור לכם וללמומד מה עובד טוב ומה פחות. מעניין אתכם התחילו לחפש חומר באינטרנטאני יכולה להמליץ על הבלוג של יורי רונן שם יש תכנים רבים בעלי ערך רב בחינם בדיוק בנושא הזה.
 

מסחר אלקטרוני 
מכירים את הפרסומים האלה בפייסבוק שאתם מסתכלים עליהם, מרימים גבה בחוסר אמון וממשיכים הלאה? פרסומים בסגנון של "סיון מראש-העין עושה 10,000$ בחודש ממסחר באיביי", "ירון רק השתחרר וכבר מרוויח 3000$ בחודש מאמזון". נשמע הזוי נכון, אז זהו שלא בהכרח. נכון המספרים נראים לנו דימיוניים, אבל כשמבינים את השוק הענק שנמצא מחוץ לגבולות ארצנו הקטנה, מבינים שהמספרים האלה בכלל לא בשמיים. מסחר אלקטרוני בזירות אינטרנטיות כבר מזמן לא רק ליחידי סגולה. היום הכל נגיש לכולם. יש קורסים מצויינים בתשלום והדרכות חינמיות באינטרנט וכל אחד יכול ללמוד את התחום הזה. גם אני למדתי את זה ואני יכולה לספר שזה איפשר לי לעזוב את העבודה שלי. העבודה במסחר אלקטרוני מאפשרת חופש אולטימטיבי. נכון, כמו כל דבר, צריך להשקיע וצריך ללמוד את התחום, אך ברגע שלומדים ומתנסים התוצאות לא מאחרות לבוא ואם עושים את זה נכון השמיים הם באמת לא הגבול. גם בתחום הזה, יש מלא חומר ללימוד עצמי באינטרנט-  סרטונים בעברית, אנגלית, רוסית או כל שפה אחרת שתבחרו. אני בחרתי  דווקא ללמוד בקורס בתשלום מסיבה פשוטה שרציתי שהחומר יהיה מסודר ושיהיה לי ליווי מקצועי של אנשים מנוסים שסוחרים כבר שנים באיביי ובאמזון. אם אתם רוצים להציץ לעולם הזה של מסחר מקוון, יש עכשיו סדרת סרטונים מעולה של יעל גלזר שם תוכלו לקבל הצצה לעולם המסחר המקוון ותוכלו להבין אם ברצונכם להשקיע בקורס על-מנת ללמוד ליצר לעצמכם הכנסה נוספת .כאן תוכלו למצוא את החומר המעולה סדרת סרטונים חינמיית- מסחר באיביי .


עוזרת אישית מרוחקת (אונליין)
אחד הטרנדים החמים בעולם כיום הוא העוזר או העוזרת האישית המרוחקת (אונליין). תפקידה של העוזרת האישית אונליין הוא די דומה למה שעושה מזכירה במשרד: מטפלת בניירת, מנהלת יומן פגישות, מענה טלפוני, קשרי לקוחות לעיתים עבודות שיווק שונות, ההבדל הקטן הוא שהעוזרת האישית אונליין עושה את כל העבודה מביתה. לרב היא מקבלת טלפון נייד מהחברה, גישה לתיבת דואר של החברה וכל דבר אחר שיעזור לה בביצוע עבודות המשרד מרחוק. עוזרת אישית טובה, חרוצה ואמינה יכולה להרוויח סכומי כסף ותנאים מצויינים מאחר שעבודתה נחוצה מאוד עבור בעלי החברה והם מוכנים לשלם עבור שירות זה סכומים יפים. בעבודה זו ניתן לעבוד במשרה חלקי, או משרה מלאה וניתן להציע את השרות הזה לא רק ללקוחות ישראלים, אלא גם ללקוחות ממדינות אחרות אם את דוברת שפה אחרת ברמת שפת אם. איך מקבלים עבודה כזאת? גם כאן הרשתות החברתיות יכולות לבוא לעזרתנו וכל אחת יכולה להציע את שרותיה בין חבריה ובקבוצות שונות בהם היא חברה. בנוסף, מי שמעוננית להציע את שרותיה אל מחוץ למדינה יכולה לפרסם  באתרים שעוסקים בזה כדוגמת oDesk.


צילום
אנחנו מצלמים כל הזמן מלא תמונות ויש ביננו צלמים חובבים רבים שבעצם לא מודעים לאוצר שיושב להם ממש מתחת לאף, על המחשב הביתי. בתקופה הזו שבה אנו חיים, אנחנו אוהבים לראות כמעט הכל דרך תמונות. אין היום כתבה או פוסט שלא מצורפת לו לפחות תמונה אחת. בנוסף, נעשית אכיפה מוגברת בכל עניין הפרת זכויות היוצרים ברשת האינטרנט. בואו נגיד שלא תרצו לקבל מכתב תביעה מצלם שהשתמשתם בתמונה שלו בלי רשות. זה יכול להגיע למאות ואלפי דולרים לתמונה. כדי לענות על הצורך בתמונות צצו להם כמו פטריות אחרי הגשם, אתרים גדולים שמאפשרים לצלמים מקצועיים וחובבים להעלות תמונות ולמכור אותם דרך האתר. מה צריך כדי למכור תמונות באינטרנט? 3 דברים: מצלמה, ידע בסיסי באנגלית ורצון. נכון אולי לא תתעשרו מזה אבל אם יש לכם תמונות למה לא להעלות למאגר תמונות ולהתחיל לעשות קצת כסף? גם כאן המידע ברשת קיים בשפע בעברית ובחינם, עם צילומי מסך והסברים מדוייקים בדיוק איך לעשות את זה. תחפשו בגוגל "מכירת צילומים באינטרנט" ותתחילו להעלות את התמונות שלכם לכל אתרי התמונות המובילים בעולם.


הרשמה כספק באתר פייבר (Fiverr)

אתר פייבר הוא כיום השוק הגדול ביותר בעולם לשירותים שונים ומגוונים שניתנים החל מ- $5 ועד עשרות ומאות דולרים (תלוי בסוג השירות והעבודה). זהו אתר פשוט וגאוני. אם יש לכם שירות שאתם יכולים לספק כמו: כתיבת תוכן, עריכת סרטונים, תרגום, ציור פרוטרטים, עיצוב גרפי ובעצם כל דבר מקורי אחר שעולה על דעתכם, מהיום תוכלו גם להרוויח מזה כסף. האתר מספק שירותים לכל העולם ולכן כל התקשרות היא באנגלית. ההרשמה היא פשוטה בתוך אתר פייבר (אגב מדובר באתר שהוא בסטארטאפ ישראלי שהפך לאימפריה בינלאומית של ממש) והתשלום עבור השירות שתיתנו יועבר אליכם מיידית לתוך חשבון הפייפאל שלכם (זה נשמע מפוצץ אבל זה סופר פשוט). הלקוח שמזמין את העבודה משלם ואתם מקבלים את התשלום לחשבון הפייפאל. כמות הגולשים ביום באתר פייבר היא עצומה ומי שמציע שרותים אטרקטיביים במחירים הוגנים יכול להקים עסק משגשג של ממש. מה נדרש מכם? שירות שאתם יכולים לתת, בתחום הזה תהיו הכי יצירתיים, גם דברים סופר הזויים מתקבלי באתר בברכה והדבר הנוסף הוא אנגלית ברמה בסיסית לתקשורת עם הלקוחות. מצרפת קישור לאתר, תסיירו בו קצת וקבלו רעיונות לשרותים שאתם הייתם יכולים להציע שם. לאתר הקליקו כאן Fiverr

אז כמו שהקדמתי ואמרתי, הרעיונות לעבודות מהבית הם באמת אין  סופיים וכל אחד יכול לבחור בעיסוק שמושך אותו ובתחום העניין שלו. כיום, הודות לקידמה ולאינטרנט הפכנו להיות חלק בלתי נפרד משוק עצום אשר אם נלמד לעבוד איתו נפתח לעצמנו אפשרויות חדשות ונאפשר להכנסה החודשית שלנו לגדל פלאים. אז תעצמו לרגע את העיניים ותחשבו איפה הייתם רוצים לראות את עצמכם עוד שנה מהיום. אני אומרת תתחילו משהו קטן הדברים הגדולים באמת כבר יגיעו בהמשך. בהצלחה!
מסחר אלקטרוני  מסחר מקוון עבודה מהבית

"אולי תגלו שהעבודה שאתם עושים מהבית גם יותר נעימה, גם לוקחת לכם פחות שעות וגם מכניסה יותר כסף"


קרדיט תמונות:  Startup Stock Photo , Danielle MacInnesCC0 1.0

x

#{title}

#{text}

#{price}